پیگیری اخبار و حواشی انتخابات 1400

پیگیری اخبار و حواشی انتخابات 1400

نظام جمهوری اسلامی که در سال 1357 انتخاب شد و حدود 4 دهه پابرجا مانده است، همانطور که از نام این نظام پیداست یک نظام مردم نهاد است و این مردم اند که بیشتر امور و آینده کشور را در اختیار و تعیین میکنند. یکی از این امور مهم که تاثیر زیادی بر آینده  و اوضاع اقتصادی و سیاسی مردم دارد، انتخابات ریاست جمهوری است. در این انتخابات مردم با رفتن به پای صندوق های رای، به نامزد مورد نظر خود که میدانند آینده خوبی را برای کشور رقم میزند رای میدهند. با شروع قرن جدید 1400 کم کم زمزمه هایی از سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران به گوش میرسد.

انتخابات مهم

هر چند در دوره های قبلی انتخابات با مشکلات و چالش های بزرگی مواجه شدیم اما نمیشود این انتخابات مهم را کنار گذاشت. برگزار شدن این انتخابات در بدترین اوضاع نشانه مهم و سرنوشت ساز بودن آن است.هستند کسانی که با دریافت پول از بیگانگان و دشمنان کشور، قصد تخریب ذهنیت مردم از انتخابات و نظام و در نتیجه سرنگونی جمهوری اسلامی ایران را دارند. اما مردم ایران باید بدانند که رفتن به پای صندوق های رای یک حق است و آینده کشور به آن وابسته است.

نامزد های احتمالی

با توجه به حساسیت موضوع انتخابات و اهمیت آن باید نامزد های آن را خوب بشناسیم تا بتوانیم در انتخابات تصمیم درستی بگیریم. حدود 20 نفر از مسئولین و افراد عادی برای انتخابات نام نویسی کردن و حدود ۲۰ نفر دیگر هم احتمال دارد که نام نویسی کنند. این موضوع تعجب ندارد زیرا با این وضع اقتصادی کشور و اعمال همه جانبه تحریم هاُ افراد زیادی هستند که خود را کلید نجات کشور می دانند و راهکار هایی در سر دارند.البته این امر موجب شده تا مردم با دقت بیشتری انتخاب کرده و به فرد شایسته ای رای بدهند.

ثبت‌نام اولیه

مرحله اول انتخابات بر اساس گفته وزارت کشور، ثبت نام نامزد ها از 21 تا 25 اردیبهشت است. طبق اصل 115 قانون اساسی، باید رئیس جمهور از بین رجال مذهبی و سیاسی واجد شرایط :ایرانی‌الاصل، تابع ایران، مدیر و مدبر، دارای حسن سابقه و امانت و تقوی، مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور باشد.

تایید صلاحیت و معرفی نامزدان نهایی

نظارت و تایید نامزد ها به عهده شورای نگهبان است و این شورا ظرف 5 روز به صلاحیت داوطلبان رسیدگی و نتیجه را اعلام میکند.

رأی‌گیری و اعلام نتیجه

طبق قانون اساسی روز رای ریزی انتخابات در یک روز جمعه انجام میگیرد و نامزدی که بیشترین رای مطلق را داشته باشد به عنوان رئیس جمهور آینده انتخاب میشود. اگر در مرحله اول انتخابات هیچ یک از نامزد ها به بیشترین آرای مطلق نرسیدند، دو نامزد که بیشترین رای را کسب کردند وارد مرحله دوم انتخابات که در روز جمعه هفته بعد است میشوند.

سراب خبری

اگر شما هم آینده کشور برایتان مهم است و می خواهید در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ درست تصمیم بگیرید و از این رو به سمت سایت مختلف و اغلب ناشناخته میروید باید مراقب آفتاب پرستان و دشمنان کشور و حکومت باشید!

خیلی سایت ها هستند که با دست های پشت پرده و آغشته به خون هزاران ایرانی و پول های هنگفت در ارتباط اند. این سایت ها که اغلب خبری هستند فعالیت خود را در نزدیک انتخابات بیشتر کرده و اخبار نادرست و جهت داری را به مردم میرسانند. از این رو بهتر است که اطلاعات لازم خود را از سایت های معتبر خبری و اطلاعاتی دریافت کنید تا در آینده دچار خطا و اشتباه نشوید.

رکن اصلی خبر در ایران

یکی از سایت های قابل اعتماد و معتبر برای دریافت اطلاعات لازم درباره انتخابات و اخبار و حواشی آن، سایت رکن آنلاین است. این سایت برای هر نامزد احتمالی یک صفحه ساخته تا کاربران و مردم ایران را از آخرین اخبار، صحبت ها، حواشی با خبر سازد. این سایت توانسته تنها با چندین سال فعالیت در حوزه خبر اعتماد و اعتبار زیادی را جلب کند و هم پای خبرگزاری های بزرگ ایران فعالیت و اخبار بروز و داغ را بدون هیچ فیلتری برای مردم ایران بازگو کند.

87 بازدید بار
۲۸ فروردین ۱۴۰۰
ّ
نظرات

برچسب های مرتبط
بستن