چگونه تهیه کننده موسیقی شویم؟

چگونه تهیه کننده موسیقی شویم؟

سوال اینجاست که آیا می توانید بدون اینکه مهارت نوشتن موسیقی، تنظیم و یا حتی اجرا داشته باشید، یک تهیه کننده موسیقی شایسته باشید؟ بله - اما کار بسیار دشوارتر می شود. در ادامه این مقاله به مواردی که مارا در کسب مهارت های لازم برای  یاری میکند، اشاره شده است. با ماهمراه باشید...

تهیه کننده موسیقی چیست؟

آنچه که یک تهیه کننده موسیقی را تعریف می کند، میزان مشارکت و همچنین نظارت آنها بر تمام جنبه های ایجاد یک آهنگ یا آلبوم می باشد. انتخاب آهنگ، انتخاب نوازندگان، سازها، و خواننده و نحوه جمع آوری همه اینها از وظایف تهیه کننده بشمار می آید. حتی جایی که آهنگ ضبط می شود می تواند نقشی حیاتی در محصول نهایی داشته باشد. همان طور که کارگردان نسبت به یک فیلم رفتار می کند، تهیه کننده موسیقی نیز نسبت به آهنگ رفتار مشابهی دارد. تهیه‌کننده موسیقی باید بتواند روی اتفاقی که در زمان واقعی می‌گذرد به طور مثال نحوه تنظیم هر آهنگ، رزرو زمان لازم استودیو، و استخدام بازیکنان جلسه یا خوانندگان پشتیبان برای جلسات ضبط اضافی در صورت نیاز تمرکز داشته باشد. این نیاز مورد به مهارت های ارتباطی عالی و همچنین درک عالی از تدارکات و بودجه دارد.

 تهیه کننده موسیقی چه می کند ؟

وظیفه تهیه کننده موسیقی این است که اطمینان حاصل کند که محصول نهایی تا آنجا که می تواند خوب است و با دیدگاه شرکت ضبط ویا هنرمند مطابقت دارد. تهیه کنندگان دانش دایره‌المعارفی موسیقی و همچنین تخصص فنی تجهیزات دارند و در قالب‌ها، ژانرها، صداها، تکنیک‌های تولید مهارت و دانش کافی را دارند. کار یک تهیه کننده موسیقی می تواند به سادگی نشستن روی مبل و گوش دادن به نظر برسد، اما هرگز تصور نکنید که کار آسانی است. دریافت جو، انرژی و صدا به درستی موضوعی ذهنی است، اما بخش بزرگیست که سازنده در تلاش برای رسیدن به آن است.  تهیه کنندگان ضبط خوب همه جنبه های تولید استودیو را درک می کنند و فرآیند خلاقیت را درک می کنند. آنها همچنین گوش بسیار خوبی دارند و دانش کاملی از نحوه تولید صداها و سازها صدای قابل ضبط دارند.

ژانرهای مختلف موسیقی را بیاموزید

بهترین تولیدکنندگان موسیقی که امروزه کار می کنند، در تمام جنبه های استودیو ضبط و همچنین ژانرهای مختلف موسیقی به خوبی آشنا هستند. هیپ هاپ، راک و پاپ همه در یک حوزه ایجاد می شوند، بنابراین حرکت بین انواع مختلف موسیقی قطعا مفید استو کسب این مهارت ها تنها با تجربه به دست می آید. این همچنین به شما کمک می کند تا دریابید که چه نوع تولید کننده موسیقی هستید و در عین حال نمونه کارهای خود را ایجاد می کنید. برای شناخت ژانرهای مختلف کافیست تا به ما بپیوندید تا به جدیدترین آهنگ های ایرانی و خارجی دسترسی داشته باشید و به درک صحیحی از ژانرهای متفاوت موسیقی برسید.

یک مربی تولید موسیقی پیدا کنید

ما احساس می‌کنیم بهترین راه برای تبدیل شدن به یک تهیه‌کننده موسیقی این است که با یک تهیه‌کننده موزیک خوب بگردیم، کسی که در این حرفه امرار معاش می‌کند. برنامه های مربیگری، مزایای بسیاری را برای کسانی که می خواهند یاد بگیرند که تولید کننده موسیقی باشند، ارائه می دهد. این برنامه ها بر خلاف مدارس ضبط، برنامه های راهنمایی اغلب به شرکت کنندگان این فرصت را می دهد که ساعات کاری خود را بسازند. این یک خبر عالی برای هر کسی است که نیاز به کار روزانه دارد و در عین حال رویاهای خود را دنبال می کند.

از فرصت های خود نهایت استفاده را ببرید

شما میتوانید با اثبات ارزش خود به مربی سبب ماندگاری خود در ذهن ها شوید تا اگر فرصت شغلی مناسبی فراهم شد قطعا شمارا معرفی نمایند. موفق ترین فارغ التحصیلان اغلب توسط همان تولیدکنندگان موسیقی که زیر نظر آنها آموخته اند استخدام می شوند. به این دلیل است که آنها روشی را که امروزه تولید موسیقی در یک محیط کاملاً فراگیر انجام می شود، آموختند.

60 بازدید بار
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
نظرات

برچسب های مرتبط
بستن