نتایج آرشیو " رپورتاژ آگهی "

مصاحبه کامل با دکتر شهاب الیاس + عکس

درود فراوان به هم میهن های گرامی و دوست داشتنی، شهاب الیاس هستم زاده تبریز، بزرگ شده تهران…

با درود خدمت شما ایده پرداز و تهیه کننده، دکتر الیاس گرامی

۱- دکتر الیاس، خواهش میکنم گزیده ای از بیوگرافی خودتون را برای دوست دارانتون بگید!

درود فراوان به هم میهن های گرامی و دوست داشتنی، شهاب الیاس هستم زاده تبریز، بزرگ شده تهران، از این رو ایرانی هستم از سرزمین آزادگان و نجیب زادگان و باورمند به فرهنگ و تمدن انسانی که در پهنه فلات ایران ریشه دارد!

دانش آموخته دبیرستان البرز و پزشک از یکی از دانشگاه های علوم پزشکی در تهران هستم. پیش از مهاجرت، در جنوب ایران، بلوچستان و شهر تهران پزشک بودم و همزمان از نوجوانی با توجه به پیشه پدر به تجارت هم پرداختم. پس از مهاجرت به کانادا سرگرم تجارت، کارآفرینی، مدیریت کلان و چندین سال آموزگار کارگاه های آموزشی خیریه و بدون دستمزد در پیوند با اداره مهاجرت کانادا جهت افزایش آگاهی های اقتصادی هم میهن های گرامیمان بودم و البته همزمان به فراگیری دانش پزشکی در دانشگاه های علوم پزشکی امریکا و کانادا پرداختم و برپایی کلینیک پزشکی در تورونتو بخشی از پیشینه ی کاری من میباشد.

۲- دکتر الیاس از چه سالی کار موزیک را شروع کردید!

همزمان با همه گیری ویروس کوید در سرتاسر گیتی زمان مناسبی برای من و همسرم دکتر آزل در مورد ایده هایی که برای گسترش فرهنگ ایران شهری داشتیم ایجاد شد. ایده های ما با بکارگیری ابزار هنر، بر پایه ی آواز دلنشین ایشان و با آفرینش نماهنگ، موزیک ویدیو هایی میهنی، از ۶ ماه پیش تا به امروز، دوستداران بسیاری پیدا کرده است.

۳- از نظر شما ویژگی های یک خواننده خوب چیه؟

هر چند احساس خواننده حرفه ای در آواز بسیار مهم است، ویژگی خواننده مردمی جابجایی این حس با میمیک چهره، توان اجرای زنده و انرژی بالاییست که فکر و روان شنونده و تماشاگر را تسخیر کند.
بی گمان آواز در میان هنر ها، قوی ترین ابزار همدلی بین انسان هاست. نکته در اینجاست که سرشت خواننده و انسان گرا بودن کمک به نزدیکی و این همانی انسان ها خواهد داشت.

۴- رنگ و غذا و تفریح مورد علاقه شما چیه؟

رنگ مورد علاقه من آبی آسمانی است که گستره جهان آفرینش را نشان می‌دهد و همه طیف های روشن و تاریکیش را دوست دارم، هر چند آبی فیروزه ای را بسیار چشم نواز میبینم.

خوراک‌ های دریایی را دوست دارم و البته در هر تفریحی که جنبه انسانی داشته باشد همراه میشوم. هرچند علاقه ویژه ای به پژوهش در تاریخ و نگارش افکار و ایده هایم را دارم.

۵- اولین تجربه‌ کار موزیک و تهیه کننگی شما در چه زمانی بوده؟

ایده ی ترانه ی حماسی و میهنی در مورد پرچم داشتم که با ترکیب با بازی فوتبال این ایده بدرستی شکل گرفت. بدین روی آزل نگارش ترانه و آهنگ بسیار زیبایش را در۱۶ فروردین سال پیش، بعنوان هدیه زاد روز من ساخت. سپس ایده ساخت و تولید موزیک ویدیو با کمک گروه بزرگی از دوستان خبره و فرهیخته بدرستی انجام شد.
نتیجه کار، نماهنگی بنام جام جهانی بود که ۶ ماه پیش در تاریخ ۱۳ آبان ۲۵۸۱، نخستین کار رسمی پخش شده گروه هنری ما بود.

۶- برنامه شما برای آینده کاری خودتون چیه و شهرت در زندگی شخصی شما چطور بوده؟

کوشش من جهت هم دل شدن ایران دوستان میباشد. البته با دانش و خرد من، انسان و ایرانی جدا از هم نیستند چرا که فلسفه انسان گرایی بر پایه پژوهش تاریخی من از فلات ایران به تمام گیتی گسترش یافته و تمدن ایران شهری، پایه فلسفی روند تاریخیِ رشد و شکوفایی انسانی، رنسانس، انقلاب صنعتی، قوانین حقوق بشری همچون نگارش قانون اساسی کشورهایی همانند آمریکا و در پایان ایجاد دنیای مدرن امروزی بوده است. با این جهان بینی، آیندگان هم وام دار تمدن ایرانشهری، ریشه در پهنه فلات ایران از هندوکوش تا کوه های آناتولی، میباشند.

از دید من، محبوبیت در میان انسان ها جایگاه متفاوت تر و بسیار بالاتر از شهرت آنی دارد. بیشتر اوقات برای دیدن نتیجه و برآیند کارهای فرهنگی، نیاز به سالیان سال زمان، گردش و چرخش فکری کار فرهنگی و هنری در بین انسان ها برای درک درست و اثر بخشی در همبودگاه، اجتماع، انسانی داریم.

۷- به نظر شما کدام سبک رو در موزیک بیشتر مردم مورد پسند قرار میدن؟

بی گمان موسیقی پاپ، مرز سنی و فکری گسترده تری دارد، البته برخی اوقات آمیختن موسیقی پاپ و سنتی، پاپ و رپ و .. تم ویژه ای ایجاد میکند که بیرون از سبک های رایج امکان همه گیری دارند. از دیدن من، بن مایه کار و دل نشین بودن بسیار مهم تر از سبک کار میباشد. در پایان خواننده ای که توان و جسارت خواندن سبک های متفاوت را داشته باشد، خواننده ای ماندگار خواهد بود.

۸- بهترین خاطره شما در موزیک چی بوده؟

در سال گذشته با پا فشاری چند هفته ای من، سرانجام در ۲۸ اَمرداد ۲۵۸۱ آزل ترانه ای برای ایران نوشت و آهنگسازی کرد که من از روز نخست به امید این ترانه پا در دنیای هنر گذاشته بودم و بیگمان این ترانه فلسفه زندگی من و اساس عشق به ایران و میهن در اندیشه من بود. این ترانه که بیست و نهمین کار ساخته شده آزل بود، انرژی رو به جلو فراوانی به من داد.

۹- مشوق شما در کار موزیک چه کسانی بوده؟

توانایی من در زندگی اجتماعی کار آفرینی میباشد، بدین روی در دنیای هنر مشوق همسرم دکتر آزل بودم. ایده و روشی که به پرورش هنر، کمک به شکوفایی و آفرینش ترانه هایی با ژرفای اندیشه و با استفاده از توانایی های پنهان و بسیار قوی ایشان بود. هنرمندی که افزون بر آوای دلنشین با پیشینه ی ادبیات فارسی۱۰۰ در کنکور پزشکی، قلم بسیار زیبایی در نگارش شعر و چکامه داشت، هرچند این توانایی با انتخاب پیشه پزشکی در اندیشه ایشان پنهان و خاموش مانده بود.

۱۰- چه آرزویی هست که دوست دارید در موسیقی به اون برسید و تا بحال دست پیدا نکردید!

آرزو از دید من پنداری دست نیافتنی میباشد و بیگمان من با خواسته های خردمندانه پیش میروم. ناگفته نماند که هدف من در دنیای موسیقی ایجاد ارتباط درست انسانی و یکی شدن دل ‌ها در نبرد با اهریمن میباشد.

۱۱- چه احساسی نسبت به موسیقی داری؟

موسیقی قوی ترین ابزار انسانیست که هنوز قدرتش برای بسیاری ناشناخته میباشد.

۱۲- خواننده مورد علاقه شما کیست؟

با وجود آزل و۳۱ ترانه خوانده شده ای که من تهیه کننده اش بوده ام، جوابی بجز آزل ندارم

۱۳- اگه قرار باشه یک جمله به طرفداراتون بگید چیه؟

هرآنچه از دل برآید، بیگمان بر دل نشیند

۱۴- اولین بار که استودیو رفتید چه حسی داشتی؟

با کنجکاوی که برای آموختن و کنکاش در محیط های ناشناخته دارم، برای من بسیار جالب بود!

۱۵- دنیای موزیک ما رو چطور میبینید؟

مهم‌ترین بخش موزیک، شعر یا واژگان درون ترانه میباشد که بستر آهنگ بوده و براستی سلامت ساختار موزیک با وجود ترانه ای با درونمایه ای ژرف، با قاعده و ریشه دار تضمین میشود.
از دید من در آینده ای نزدیک، هنرمند های فرهیخته ی بیشماری این امکان را پیدا خواهند کرد که توانایی خود را پرورش داده و مبنای شکوفایی فرهنگی مرز وبوم ایران با ترانه هایی به زبان پارسی و یا هر گویش بومی باشند.

۱۶- عشق به نظر شما چیست؟

وابستگی و دلبستگی اساس طبیعت انسان هاست و عشق احساسیست عاطفی و بسیار قوی!
سه کار از کارهای پخش شده آزل تا به اکنون یکی بنام سوگ عشق و یکی به نام عشق چه شد و سومی درد غربت سه داستان متفاوت از این دلبستگی میباشند!
البته من دلبسته ترانه درد غربت هستم. چرا که آزل در این ترانه با نگارش و آهنگ ویژه ای، عشق به ایران و داستان جدا شدن از خاک میهن را به زیبایی بیان کرده است!

۱۷-تابحال تهیه کننده چند کار بوده اید ؟

در ۶ ماه گذشته، ۶ کار ما با موزیک ویدیو پخش شده اند.

۱۸- چند کار دیگر آماده پخش دارید؟

۲۵ موزیک میکس و مستر شده دیگر با انرژی بسیار زیادی در ۳ سال گذشته ساخته شده که با ساخت ویدیو بتدریج پخش خواهند شد.

۱۹- رمز موفقیت شما در موزیک چی بوده؟

نوآوری و قدرت ترانه سرایی و آهنگسازی آزل و ترکیب درست در استفاده از دنیای سینما و گرافیک در ساخت موزیک ویدیو، انرژی رو بجلو، پشتکار و اطمینان از موفقیت و بویژه آوای دلنشین آزل همزمان با بازیگریِ پر احساس آزل در جلوی دوربین فیلم برداری جهت ساخت موزیک ویدیو ها راز این موفقیت میباشند!
ناگفته نماند که موسیقی کاریست تیمی و بدون همکاری دوستان فرهیخته و ایران دوست، ساخت و پخش این آثار هنری امکان پذیر نبوده و نخواهد بود. خوشبختانه همگی کارهای پخش شده در۶ ماه گذشته تا به امروز، در رتبه نخست، نسبت به موزیک ویدیو های هنرمندهای شناخته شده و معروف بوده اند.

۲۰- آیا در آینده دوست دارید با خواننده های دیگر هم در یک آهنگ هم کاری کنید و کار گروهی داشته باشید؟

بله هر هنرمندی که در سمت و سوی هنر و فرهنگ ایران و انسان باشد همسوی ماست.

۲۱- آیا کار جدیدی در حال ساخت دارید؟

بله در حال ساخت موزیک ویدیوی کار هفتم هستیم، ترانه ای ملی میهنی بنام فره ایران که سروده و آهنگسازی آزل بوده، با سازآرایی دانیال شهرتی و آوای بسیار تاثیر گذار آزل در مورد میهن عزیزمان ایران!
فره ایران، یادمان پدر و نگاهبان ادبیات و زبان پارسی استاد فردوسی بزرگ میباشد و این ترانه پیشکشی برای قلب و روان هم میهنان و دوست داران ایران زمین، سرزمین آزادگان و نجیب زادگان میباشد!
فره ایران شکوه و جلال ناشی از پرتو و فروغ ایران است که با اَشه ( پاکی، راستی و درستی ) همراه میباشد.

۲۲- با چه ترانه سرا ها و آهنگساز هایی کار کردید؟

۱۶ ترانه سروده ترانه سُراهای داخل ایران، مسعود، ترانه، یاشار، بابک و عادل و در بیرون از ایران ۲ ترانه از جناب شهیار قنبری بود.
تنظیم کننده ها هم روما کانیان، شوبرت و جناب منوچهر چشم آذر بودند و ‌سرانجام در ایران هنرمند و ساز آرای توانمند، دانیال شهرتی گرامی که کمک بزرگی برای ساخت کارهای فرهنگی ریشه دار ما بودند.
البته ۱۳ ترانه هم سروده های آزل بوده با آهنگ سازی آزل که سه ترانه پخش شده جام جهانی، درد غربت و نوروز از آن جمله میباشند.

۲۳- نظر شما در مورد موسیقی ایرانی چیه؟

تنگناهای بسیاری در آموزش و یادگیری سازهای موسیقی ایرانی و غیرایرانی بصورت آکادمیک و دانشگاهی وجود داشته که در رشد و شکوفایی هنر آواز و موسیقی بازدارنده بوده اند. به باور من بخش های نهفته، بویژه در موسیقی ایرانی و البته ترکیبش با موسیقی مدرن وجود دارد و به هر روی از دید من، آینده‌ ای بسیار درخشان، در این هنر پیش روی ماست.

۲۴- نظر شما کدام ویژگی خواننده ها بیشتر مردم را جذب میکنه و اگر قرار باشه به ترتیب اولویت از نظر شما این گزینهها کدام هستند. شهرت، قیافه و چهره، لباس، صدا یا سبک موزیک؟

آوای دل انگیز، شاه کلید میزان جذابیت میباشد هرچند احساس در بیان واژه ها و انتخاب سبک هماهنگ با کاراکتر، ترکیبیست که خواننده را موفق میکند.

حال این خواننده موفق با ترکیب یکی یا همگی المان های دیگر همچون، خوش چهره، خوش تیپ، خوش اندام یا شیک پوش بودن به همراه توانایی اجرای زنده، ماندگار خواهد شد.

فرهیخته بودن بهمراه قدرت در سخنوری به این خواننده ماندگار، چهره ای نمادین و افسانه ای خواهد بخشید.

۲۵- چرا همیشه خواننده به چشم میاد تا ترانه سرا و آهنگساز یا دیگران؟

به این جهت که بیشتر انسان ها آگاهی از بخش های مختلف دنیای موسیقی ندارند!
من در چند جمله مراحل ساخت موسیقی همراه با آواز را روشن میکنم البته با اشلی متفاوت جهت جا افتادن داستان!

۱- ترانه سُرا که البته بطور معمول شاعر نیست، هرچند در صورت شاعر بودن بار ادبی و داستانی ترانه چند پله بالاتر خواهد بود.

۲- آهنگساز که ملودی را بر روی ترانه پیاده میکند و هر چه بستر ترانه قدرت بیشتری داشته باشد توان آهنگسازی آهنگساز بالاتر خواهد بود چرا که ترانه به عنوان چهارچوب، نقش اساسی را دارد. ترانه را بانویی در نظر بگیرید که خوش چهره، خوش اندام و با موهایی خوش رنگ میباشد و لباسی به تن کرده که کمک به نشان دادن زیبایی و ویژگی های این بانو داشته در اینهمان سازی برش لباس همان آهنگ میباشد که به تن بانوی زیبا روی ما نشسته است.

۳- رنگ و لعاب لباس همان تنظیم ترانه یا ساز آراییست!

۴- آوای خواننده در حقیقت ویترین تمام شده کار است که زیبایی کار را نشان خواهد داد.

۵- ایده پرداز ‌و تهیه کننده با درخواست از ترانه سُرا جهت نگارش ترانه در موضوعی ویژه سپس درخواست از آهنگساز، به کمک ساز آرایی و یاری آواز خواننده و البته ارتباط منطقی بین اجزا موسیقی با انجام میکس و مستر فرآورده ای بنام ترانه را جهت پخش خواهد داشت.

۶- موزیک ویدیو یا نماهنگ هم توسط تهیه کننده و کمک عوامل تولید فیلم تولید شده و بیگمان هر چه ارتباط و این همانی بیشتری با موسیقی داشته باشد با ارتباط احساسی بیشتر کمک به ماندگاری اثر میکند.

۷- پخش در دنیای اینترنتی، شبکه ماهواره ای و رادیو و یا هر وسیله ارتباطی دیگر!

ناگفته نماند در فرآیند تولید امکان دارد آفرینش چند قسمت از این ۷ مورد به دست یک هنرمند انجام شود.

۲۶- در خانواده شما چه کسانی اهل موسیقی هستند؟

آزل موسیقی دان و من و بقیه خانواده دوست دار موسیقی هستیم.

۲۷- برای شما دکتر الیاس آرزوی موفقیت و سلامتی داریم و برای ما افتخاری بود هم صحبتی با هنرمندی مثل شما

سپاسگزارم از مهرتون
شاد و مانا باشید

+++++++++

Insta: @DrEliasOfficial

مصاحبه با دکتر آزل + عکس

من آزل هستم، متولد تهران و با ریشه آذری، مسلط به زبان فارسی، ترکی، انگلیسی و فرانسه….

مصاحبه با دکتر آزل

با درود خدمت شما خواننده خوش آوا، دکتر آزِل عزیز

۱- دکتر آزل، خواهش میکنم گزیده ای از بیوگرافی خودتون را برای دوست دارانتون بگید!

درود بر شما و‌ سپاس از زحمتی که میکشین
من آزل هستم، متولد تهران و با ریشه آذری، مسلط به زبان فارسی، ترکی، انگلیسی و فرانسه، دانش آموخته رشته پزشکی از یکی از دانشکده های پزشکی در ایران، بعد از تمام شدن درسم به کانادا مهاجرت کردم و با ادامه درس و راه اندازی کلینیک درمانی بعنوان Osteopathic Physcian و همزمان تدریس در کالج و همکاری با یکی از دانشگاه ها در تهران زندگی حرفه ای را ادامه دادم. سرانجام با شروع همه گیری ویروس کووید، من و همسرم دکتر الیاس تصمیم گرفتیم در زمینه موسیقی و آواز فعالیت کنیم.
ناگفته نماند آزل به معنی گردونه مهر یا همون مادر طبیعت ( ایزد آب، باد، خاک و آتش ) است و سپاسگزار میشم در این مصاحبه هنری از نام آزل بدون پسوند دکتر استفاده کنید.

۲- گفتار شما بسیار جالب بود☺️ آزل جان میشه بفرمایید که از چه سالی کار موزیک را شروع کردید!

من سالها بطور مقطعی به دنبال یادگیری موسیقی بودم، ابتدا در ایران کلاسهای گیتار رو ‌شروع کردم و اولین معلم موسیقی من یکی از افراد فامیل بود که در گیتار فلامینگو استاد هستن ایشون، بعد رفتم سراغ آواز سنتی و بعدش دنبال یادگیری پیانو و در این بین حتی کمی هم دف زدن یاد گرفتم و در نهایت رفتم سراغ آواز پاپ!

۳- از نظر شما ویژگی های یک خواننده خوب چیه؟

مسلما یک خواننده خوب باید صدای خوب و دلنشینی داشته باشه، هرچند باید توجه کنیم که صدا یک ویژگی هست که سلیقههای متفاوت رو در برمیگیره ولی کلا صدا باید تاثیر گذار باشه و در کنار این ویژگی یک خواننده باید با مخاطبینش ارتباط بگیره، باید مردمی باشه و خودش رو جزو مردم بدونه و در هر شرایطی در کنارشون بایسته تا بتونه از هنرش در جهت رسوندن حرف دل مردم استفاده کنه.

۴- رنگ و غذا و تفریح مورد علاقه شما چیه؟

رنگهای مورد علاقه من بهتره بگم مشکی، سفید و‌سرمه ای و‌آبی نفتی هست، غذای مورد علاقم، قورمه سبزی و‌باقالی پلوست و تفریح مورد علاقه من فیلم دیدن، به خصوص فیلمهای ترسناک و یا پلیسی و یا نشستن در کافی شاپ، قهوه خوردن، گپ زدن با دوستان و خرید کردن هست در ضمن سه یا چهار روز در هفته هم به سالن ورزشی میرم ودر کلاسهای کاردیو شرکت میکنم.

۵- اولین تجربه خوندن شما در چه زمانی بوده؟

اولین کار رسمی آواز من در سال ۲۰۱۶ بود که ترانه ای از خانم سیما بینا و‌زنده یاد مرضیه در یک کنسرت خیر خواهانه در تورونتو کانادا و به تشویق دوست و‌استادم خانم پردیس عمانیان اجرا کردم.

۶- اولین کار موزیک شما در چه زمانی بوده؟

اولین ترانه رسمی خودم که در شبکه های اجتماعی پخش شد، ترانه جام جهانی بود که برای فوتبال خونده شد که ترانه و آهنگ هم ساخته خودم بود.

۷- برنامه شما برای آینده کاری خودتون چیه و شهرت در زندگی شخصی شما چطور بوده؟

تلاشم اینه که به عنوان یک خواننده مردمی منو بشناسن. خواننده ای که براش پول و‌شهرت اهمیتی نداره و فقط میخواد از هنرش برای مردمش و‌بالا بردن سطح فرهنگ جامعه استفاده کنه، هنر آواز و موسیقی یک زبان بین المللی هست که اگر با احساس خواننده ترکیب بشه همه مردم دنیا میفهمنش و باهاش ارتباط برقرار میکنن.

۸- به نظر شما کدام سبک رو در موزیک بیشتر مردم مورد پسند قرار میدن؟

موسیقی پاپ همیشه محبوب بوده الان مخصوصا جوانها موزیک رپ گوش میکنن و دوست دارن، ولی من پاپ رو همیشه ترجیح دادم باز هم میگم موسیقی سلیقه ای هست.

۹- بهترین خاطره شما در موزیک چی بوده؟

اگر بخوام واقعیت رو‌بگم خاطرات خیلی خوبی فعلا نداشتم چون واقعا از همون لحظه شروع جدی کار موزیک در این ۳ سال گذشته فقط بی مهری و کم لطفی از بیشتر دوستان موزیک شناس و هنرمند بویژه در لس آنجلس دیدیم ولی چون در هدفم بسیار جدی بودم همرو به حساب این گذاشتم که دوستان مارو باور نکرده بودن و فکر میکردن در اواسط راه خسته و نا امید میشیم واز هدفمون دست میکشیم. در کل چون هنوز اول راه هستم خیلی خاطرات خوبی به ذهنم نمیرسه!

۱۰- مشوق شما در کار موزیک چه کسانی بوده؟

اصلیترین مشوق من همسرم دکتر الیاس بود و هست ،البته برخی افراد خانواده هم با شنیدن کارها تشویقم میکردن.

۱۱- چه آرزویی هست که دوست دارید در موسیقی به اون برسید و تا بحال دست پیدا نکردید!

آرزوی برگزاری یه کنسرت خوب و خاطره انگیز دارم به خصوص در ایران و امیدوارم هرچه زودتر به این آرزوم برسم.

۱۲- چه احساسی نسبت به موسیقی داری؟

موسیقی زبان مشترک همه آدمهای دنیاست، استعداد در موسیقی یک هدیه آسمانیه که خداوند اون رو به انسانها هدیه داده تا کشفش کنن و با کمکش بتونن روحشون رو نوازش بدن و به آرامش برسونن.

موسیقی میتونه به راحتی ارتباط تورو با دنیای مادی اطرافت قطع کنه و تورو به همون وجود متعالی که هستی رو بوجود آورده نزدیک کنه.

۱۳- خواننده مورد علاقه شما به غیر از خودتون کی هست؟

به غیر از خودم😂 همه رو دوست دارم و کلا با هر خواننده ای که باهاش خاطره دارم دوستش دارم.

۱۴- اگه قرار باشه یک جمله به طرفداراتون بگید چیه؟

فقط میتونم بگم دوستشون دارم و‌مرسی که هستین❤️

۱۵- اولین بار که پشت میکروفن استودیو رفتید چه حسی داشتی؟

اولین بار طپش قلبم زیاد ‌شد. به خصوص که استودیو سرد و تاریک بود و از تنظیم کننده هم حس خوبی نگرفته بودم پس طبیعیه که حس خوبی نداشتم، خودم نبودم و نمیتونستم صدامو خوب رها کنم حس اعتماد به نفسم کمرنگ شده بود.

۱۶- دنیای موزیک ما رو چطور میبینید؟

دنیای موزیک ایرانی یک اشکال داره و اینکه همه از روی هم تقلید میکنن ،اغلب تم موسیقی عزا داریه و مثل خوندن مرثیه هست ،انگار هنرمندا میترسن نوآوری کنن که مبادا مورد قبول واقع نشن. به نظر من یه هنرمند هنرش ریسک کردنه و باید شجاعت انجام کارهای مخاطره آمیز را داشته باشه.

۱۷-عشق به نظر شما چیه؟

عشق درد داره! عشق وقتی اتفاق میافته، آگاهی مارو بالا میبره به خصوص اگر با وصال همراه نباشه و مارو قویتر و‌شکست ناپذیر ترمیکنه و ‌به ما نیرو و‌انرژی میده ولی از طرف دیگه دردناکه، مارو از کارو‌زندگی ممکنه بندازه و‌حتی ارتباط مارو بادنیای واقعی مختل کنه ولی من اعتقادم اینه که هر آدمی باید حداقل یه بارم که شده عاشق بشه!

۱۸-تابحال چند کار خوندید؟

کارای زیادی آماده پخش داریم البته در ۶ ماه گذشته، ۶ تاش پخش شدن.

۱۹- چند کار دیگر آماده پخش دارید؟

حدود ۲۵ تا

۲۰- رمز موفقیت شما در موزیک چی بوده؟

فعلا که تا موفقیت خیلی مونده ولی تا اینجا اومدنم رومدیون چند چیز هستم، پر رو بودن خودم، ایمان به اینکه میتونم و ‌بودن فردی مثل همسرم دکتر الیاس در کنارم که همیشه مشوقم بوده و لحظاتی که حتی نا امید بودم منو به جلو هول داده و کل پروژه هنری ما را تا به امروز به بهترین شکل هدایت کرده!

۲۱- آیا در آینده دوست دارید با خواننده های دیگر هم در یک آهنگ هم خوانی کنید و کار گروهی داشته باشید؟

حتما چرا که نه؟ باعث افتخار من خواهد بود.

۲۲- آیا کار جدیدی در حال ساخت دارید؟

بله در حال ساخت موزیک ویدیوی کار هفتم هستیم، ترانه و آهنگی ملی میهنی بنام فره ایران، ساخته خودم، برای میهن عزیزمون ایران میباشد که در همین ماه، اردیبهشت ۲۵۸۲ ایرانی، پخش خواهد شد.

۲۳- با چه ترانه سرا ها و آهنگساز هایی کار کردید؟

برای ترانه ها از دوستان ترانه سرای داخل ایران خواهش کردیم برامون ترانه بنویسن، دوستانی همچون مسعود، ترانه، یاشار، بابک و عادل و در خارج از ایران شهیار قنبری، از تنظیم کننده ها هم روما کانیان، شوبرت و چشم آذر بودند و ‌بالاخره در ایران هنرمند و ساز آرای با استعدادمون دانیال شهرتی نازنین.
البته حدود۱۲ ترانه هم سروده های خودم بوده با آهنگ سازی خودم که سه ترانه پخش شده جام جهانی، درد غربت و نوروز از آن جمله میباشند.

۲۴- نظر شما در مورد موسیقی ایرانی چیه؟

همان گونه که پیش از این هم گفتم موسیقی ایرانی به خصوص در چند سال گذشته فاقد نوع آوری بوده و فقط تم غم و مرثیه خوانی و‌سینه زنی بوده، همه از هم کپی کردن، ما بچه های با استعداد زیادی در ایران داریم که فقط باید بهشون فضا داده بشه و‌مشوق داشته باشن به جای اینکه در جهت تضعیف همدیگه حرکت کنیم.

۲۵- نظر شما کدام ویژگی خواننده ها بیشتر مردم را جذب میکنه اگر قرار باشه به ترتیب اولویت از نظر شما این گزینهها کدام هستند. شهرت، قیافه و چهره، لباس، صدا یا سبک موزیک؟

به نظر من اولین چیزی که مردم رو‌جذب یه خواننده میکنه صدا و‌سبک خوندنشه و اینکه چطور با مردم ارتباط بگیره، بعد قیافه و‌تیپ لباساش هست، کلا خواننده یه پکیج هست که چند خصوصیت در کنار هم باید وجود داشته باشه تاخواننده محبوب بشه .

۲۶- چرا همیشه خواننده به چشم میاد تا ترانه سرا و آهنگساز یا دیگران؟

چون همه آدمها اول ظاهر رو میبینن مثل یک ماشین که ما اول ظاهر ماشین مثل رنگش ومدلش رو میبینیم ولی موتورش و سایر قسمتها که اون ماشین رو بوجود آوردن رو نمیبینیم حتی بیشتر خواننده ها خودشون هم دراجراهاشون حرفی واشاره ای به ترانه سرا و آهنگساز و تنظیم کننده ی ترانه هاشون نمیکنن و این اشتباهه و بایستی تغییر کنه.

۲۷- در خانواده شما چه کسانی اهل موسیقی هستند؟

هیچکس اهل موسیقی نیست ولی همگی موسیقی رو دوست دارند.

۲۸- برای شما آزل جان آرزو موفقیت و سلامتی داریم و برای ما افتخاری بود هم صحبتی با هنرمندی مثل شما

من هم از شما و وقتی که گذاشتین بینهایت سپاسگزارم و برای شما آرزوی بهروزی و تندرستی دارم.

_________________________

Insta @DrAzelOfficial

ویولونیست ها در سرتاسر جهان چگونه می نوازند؟

“اگر درست باشد که ویولن کاملترین آلات موسیقی است، ویولن یونانی اندیشه بشری است.” – هلن کلر

ویولن، ویولا و ویولن سل همگی از اروپا و به‌ویژه  ایتالیا سرچشمه گرفته‌اند. پس آیا این بدان معناست که ویولن در اروپا به همان شیوه ای که در قاره آمریکا، آفریقا و آسیا نواخته می شود؟ البته که نه! با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی این سوال مهم که ویولونیست ها در سرتاسر جهان چگونه می نوازند، بپردازیم . همچنین میتوانید با پیوستن به ما از آرشیو آهنگ  جدید ملودی باز لذت ببرید

ویولونیست ها در سرتاسر جهان

تجربه عالی موسیقی به صورت روزانه

مهم نیست که چه کسی هستید یا اهل کجا هستید، موسیقی بخشی از زندگی روزمره است. فرقی نمی‌کند در هنگام رفت‌وآمد روزانه یا در حین کار، مطالعه، نظافت یا آشپزی در ماشین به آن گوش دهید، می‌توانید برای تقویت روحیه خود به آهنگ‌های هنرمندان مورد علاقه‌تان تکیه کنید. با ما همراه باشید تا علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، امکان دانلودآهنگ های مازندرانی ودیگر آهنگ های محبوب را برای شما علاقمندان موسیقی فراهم کنیم تا بهترین ها را گوش دهید…. بیایید نگاهی به برخی از بهترین راه‌ها برای بهبود تجربه شنیداری روزانه خود بیندازیم.

هنگام آماده شدن گوش دهید

حتی اگر خواب شبانه خوبی داشته اید، بلند شدن از رختخواب برای رفتن به محل کار یا مدرسه می تواند یک مشکل بزرگ باشد. انگیزه دادن به خود برای بلند شدن و حرکت در صبح می تواند بسیار سخت باشد، به خصوص اگر خیلی زود شروع کنید. گوش دادن به هنرمندان یا آهنگ های مورد علاقه خود در حالی که برای روز آماده می شوید می تواند کمک کننده باشد. سعی کنید یک آهنگ یا لیست پخش شاد را برای گوش دادن در حالی که موهایتان را اصلاح می کنید یا لباس می پوشید انتخاب کنید. مطمئناً می تواند قبل از اینکه از در خارج شوید، روحیه خوبی برای شما ایجاد کند.

انواع مختلف موسیقی

تعریف موسیقی بسیار دشوار است. اما می توان آن را تلفیقی از صداها و نت ها به گونه ای دانست که برای گوش آرامبخش یا مطلوب باشد. این می تواند توسط انواع مختلف آلات موسیقی تولید شود. به سادگی به هر چیزی اطلاق می شود که صدای دلنشینی داشته باشد. برای ایجاد لذت زیاد ایجاد شده است. موسیقی نمایانگر زمان خاصی از زمان ایجاد آن است. تحت تأثیر محیط قرار می گیرد، و بنابراین به دلیل اینکه یک آفرینش گرانبها در زمان محدود است، اما همچنان بی انتها ارزش دارد. این هنر بسیاری از نوازندگان را مجذوب خود می کند و آنها برای خلق موسیقی خوب و منحصر به فرد روح خود را می سپارند. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا به بررسی انواع مختلف موسیقی بپردازیم. همچنین میتوانید با دانلود پرطرفدار ترین آهنگ ها ، به دنیای شیرین موسیقی سفر کنید.

خرید عمده قهوه از فروشگاه اینترنتی قهوه سیراف

شما هم اگر مصرف کننده حرفه ای قهوه هستید یا مدیریت یک کافی شاپ، رستوران یا هتل را بر عهده دارید و خرید قهوه عمده برای تان تبدیل به یک دغدغه شده است برای خرید قهوه عمده می توانید روی ما حساب کنید. چرا که تیم کاری قهوه ورنا ضمن پایبندی به عرضه بهترین محصولات و خدمات به مشتریان، همواره خود را با آخرین دانش و فنون فرآوری قهوه به روز نگه می‌دارد.

ویژگی اشعار حافظ

حافظ را چیره‌ دست‌ ترین غزل سرای زبان فارسی دانسته‌اند. با آن‌که حافظ غزل عارفانه ی مولانا و غزل عاشقانه ی سعدی را پیوند زده، نوآوری اصلی او در تک بیت‌های درخشان، مستقل، و خوش‌ مضمون فراوانی است که سروده‌است. استقلالی که حافظ از این راه به غزل داده به میزان زیادی از ساختار سوره‌های قرآن تأثیر گرفته‌است، که آن را انقلابی در آفرینش این‌گونه شعر دانسته‌اند. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا به بررسی برخی از ویژگی اشعار حافظ بپردازیم …

5 حقیقت تاریخی درباره مصریان باستان

مصریان باستان نژادی جذاب با مومیایی های مرموز تا پرستش گربه ها بودند. پس از گذشت این همه سال، ما هنوز در حال کشف رازهای پنهان در مورد این فرهنگ هستیم. با ماهمراه باشید تا به بررسی شگفتی های تاریخ ایران و جهان بپردازیم و به گونه ای کاملا حیرت انگیز به دنیای تاریخ سفر کنیم . در اینجا به بررسی 5 حقیقت جالب در مورد مصر باستان می پردازیم که سبب مرموز شدن آن شده است.

ارزان ترین تور تایلند را از لحظه آخر بخرید

نرخ ارز مناسب، دریافت راحت ویزا، غذاهای معروف، سواحل تمیز و زیبا و اماکن دیدنی خاص مواردی هستند که سبب شده در طول یک دهه اخیر، تعداد گردشگران خارجیِ تایلند به دو برابر افزایش پیدا کند!

اگر اهل ماجراجویی در سفر و علاقه مند به گشت و گذار در میان کوهستان ها و سواحل چشم نواز هستید، تایلند همان مقصدی است که آرزوهای شما را به واقعیت می پیوندد.

به طور کلی آب و هوای کشور تایلند در دسته بندی گرم و مرطوب قرار می گیرد و بهترین زمان سفر به تایلند از اواخر نوامبر تا آوریل (1 آذر تا 10 فروردین) می باشد.

چگونه تهیه کننده موسیقی شویم؟

سوال اینجاست که آیا می توانید بدون اینکه مهارت نوشتن موسیقی، تنظیم و یا حتی اجرا داشته باشید، یک تهیه کننده موسیقی شایسته باشید؟ بله – اما کار بسیار دشوارتر می شود. در ادامه این مقاله به مواردی که مارا در کسب مهارت های لازم برای  یاری میکند، اشاره شده است. با ماهمراه باشید…

مداحی محرم در نقاط مختلف ایران و جهان

سازهایی که در ماه محرم اجرا می شوند ، با توجه به مناطق مختلف قاره، متفاوت است ، اما در بسیاری از مکان ها گروه برتر محرم دهل یا سنج است که شامل طبل استوانه ای توخالی و دو عدد صفحه فلزی با دستگیره هایی برای نگهداری است. سازهای مهم دیگری اعم از شیپورهای بزرگ و کوچک، نقاره های مختلف و…. است. و توسط مردم به صورت برخی از الگوهای ریتمیک نواخته می شوند. در گروههای مختلف مردم موسیقی وجود دارد و در مناطق مختلف باهم متفاوت است.

در کجا باید طبل زد در چه شرایطی صدای طبل تغییر می کند؟

خیلی ها می گویند موسیقی در اسلام مجاز نیست زیرا به زبان ساده ، ذهن و حواس فرد را از فکر به خدا دور می کند. اما شیعیان معمولا شنیدن موسیقی را رد صلاحیت نمی کنند. سبک های موسیقی با محرم ارتباط تنگاتنگی دارند .سبک های متفاوتی دارد مانند مرسیه ، سوز ، سلام ، نوحه و یا روضه…. بعضی از سبک ها صرفا خواندن آهنگ نیست بلکه بیشتر شبیه به خواندن یک متن دارای سجع است.

دانلود سریال زخم کاری تمامی قسمت ها

دانلود سریال زخم کاری به کارگردانی محمد حسین مهدویان منتشر شده است. این سریال اولین تجربه سریال سازی  مهدویان در شبکه نمایش خانگی است. یکی از بهترین و پربازیگرترین سریال های شبکه نمایش خانگی می باشد .

محبوب ترین بازیگران در این سریال ایفای نقش کرده اند .

که از جمله آنها میتوان به جواد عزتی بازیگر محبوب کشورمان اشاره نمود که درهزارپا توانست کنار  عطاران فروش فیلم  در ایران را به طرز عجیبی بالا ببرد. و در دیگر فیلم ها مانند آینه بغل ،اکسیدان ، چهار انگشت ، لاتاری ، رد خون بازی کرده است این سریال نیز میتواند رکورد سریال های قبلی را بزند .

بازیگران این سریال:

جوادعزتی،رعنا آزادی ور،هانیه توسلی ،سعید چنگیزیان،الهه حصاری ،عباس جمشیدی فر ،مهدی زمین پرداز، امیر حسین هاشمی ،مه لقا باقری ،مائده طهماسبی ،مرتضی امینی تبار ،سارا حاتمی و…. بازیگران زخم کاری هستند.

بزرگترین اجاره دهنده انواع کولرهای گازی و آبی

وجود چهار فصل در کشور ما شرایط و پیچیدگی های خاصی را برای مردم جامعه ما رقم زده است بطوری که هر فصل از نظر آب هوایی در نقاط مختلف کشور شرایط خاصی را بوجود آورده است به عنوان مثال در اواخر بهار و سه ماهه تابستان و شاید اوایل شهریور هوایی گرم و رطوبت بالای هوا می طلبد که برای تلطیف هوا و ایجاد آسایش زندگی فکری کرد لذا در این چرخه از فصول لازم است که مردم به کمک سیستم های سرمایشی آسایش و ارامش را برای خود رقم بزنند بر این اساس به جهت تامین رفاه حال جامعه شرکت هایی به جهت تامین سرمایش ایجاد و آماده خدمات رسانی می باشند که یکی از موفقترین آنها مجموعه تجهیزات مجالس ساوانا می باشد.

تجهیزات مجالس ساوانا

این مجموعه از سال 1393 در تهران به جهت تامین سرمایش و گرمایش ایجاد و تا به امروز در حال ارائه خدمت به همشریان در سراسر کشور پهناور ایران است. این مجموعه بزرگترنی و متنوعترین خدمات سرمایشی را در کل کشور به خود اختصاص داده و همواره در جهت رضایت مشتری کوشیده است. نحوه جدب مشتری و ارائه خدمات یا از طریق مراجعه به سایت شرکت به نشانی savanatent.ir و یا از طریق مراجعه حضوری مشتری به محل دفتر شرکت بوده که اطلاعات کامل آن در سایت شرکت موجود می باشد. انواع خدماتی که این مجموعه در گروه سرمایش ارائه می دهد عبارتند از:

اجاره کولر گازی ایستاده:

در این گروه کولرهای گازی به دو دسته از نظر قدرت تقسیم می شوند.

الف: اجاره کولر گازی تک فاز:

اجاره کولر تک فاز از دو تیکه یا همان از ترکیب دو دستگاه مجزا تشکیل شده است که ترکیب آنها منجر به ایجاد دستگاهی با عنوان کولر گازی شده است این دستگاه شامل یک کندانسور و یک پنل می باشد که کنداسور در خارج از محوطه و پنل در داخل محوطه قرار می گیرد این دستگاه تقریبا برای محیط های 150 الی 200 متر مکعب مناسب بوده و می تواند رضایت مشتری را به همراه داشته باشد.

ب: اجاره کولر گازی سه فاز: همانند کولر گازی تک فاز، کولر سه فاز از دو تیکه یا همان از ترکیب دو دستگاه مجزا تشکیل شده است که ترکیب آنها منجر به ایجاد دستگاهی با عنوان کولر گازی شده است این دستگاه شامل یک کندانسور و یک پنل می باشد که کنداسور در خارج از محوطه و پنل در داخل محوطه قرار می گیرد این دستگاه تقریبا برای محیط های 200 الی 250 متر مکعب مناسب بوده و می تواند رضایت مشتری را به نحو احسن به همراه داشته باشد.

رسوم رایج عروسی در ایران، از سفره عقد تا آهنگ های ویژه عروسی

جشن عروسی یا به عبارت فارسی “اروسی” یکی از قدیمی ترین رسم ها در جهان است و به عبارتی به جشن، مراسم سنتی و آیینی گفته می شود که سرآغاز آن ازدواج و تشکیل یک زندگی مشترک بین زن و مرد است. این مراسم باشکوه و بسیار زیبا در هر کشور و فرهنگ و ادیان و حتی شهر و محله میتواند به اشکال مختلفی برگزار شود. عروسی به عبارتی می توان گفت که یکی از قسمت ها و مراحل ازدواج در ایران است.این مراسم بسته به فرهنگ و ریشه منطقه می تواند شامل مراحل و رسوم مختلفی مانند خواستگاری، بله برون، شیرینی خوران، نامزدی، حنابندان، جشن عقد، عقدکنان، زفاف، و جهازبران باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از رسوم رایج عروسی در ایران را بررسی کنیم.

دانلود آهنگ عروسی

پیگیری اخبار و حواشی انتخابات 1400

نظام جمهوری اسلامی که در سال 1357 انتخاب شد و حدود 4 دهه پابرجا مانده است، همانطور که از نام این نظام پیداست یک نظام مردم نهاد است و این مردم اند که بیشتر امور و آینده کشور را در اختیار و تعیین میکنند. یکی از این امور مهم که تاثیر زیادی بر آینده  و اوضاع اقتصادی و سیاسی مردم دارد، انتخابات ریاست جمهوری است. در این انتخابات مردم با رفتن به پای صندوق های رای، به نامزد مورد نظر خود که میدانند آینده خوبی را برای کشور رقم میزند رای میدهند. با شروع قرن جدید 1400 کم کم زمزمه هایی از سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران به گوش میرسد.

12